“Школа сучасного лісівництва”: Фірма MWM-Zahid продемонструвала волинським лісівникам сортиментний візок з маніпулятором

Фірма MWM-Zahid продає лісовозну техніку, зокрема і гідроманіпулятори для навантаження лісопродукції.

Її представник Віктор Літвінчук, користуючись нагодою, запропонував провести навчальний семінар по вивченню нової сучасної лісовозної техніки. Для огляду запропонував сортиментний візок з маніпулятором марки “Farma”. Цей двохвісний візок агрегатується з тракторами “булорус”, у даному випадку з МТЗ 82.1. Цей «білорус» може взяти на прицеп 14 тонн вантажу. Вартує до 800 тис. грн.
– Стріла маніпулятора на максимальному вильоті досягає 6.6 метра і може підняти до 0.8 тонни, – розповідає про новинку, яку збирають в Естонії, Віктор Адамович. – Та 2.5 тонни здатний підняти поряд з візком. Важливою відмінністю цього причепу є те, що він додатково оснащений аутригерами для стійкості та безпечнішої роботи в лісі.
Директорам, головним лісничим та інженерам державних лісогосподарських підприємств роботу цього лісового тральщика, вантажника і перевізника погодився продемонструвати тракторист ДП «Ківерцівське ЛГ» Яків Микитюк. Саме на подвір’ї цього лісгоспу зібралися керівники держлісгоспів, щоб на власні очі побачити роботу «лісового трудяги». Спершу досвідчений перевізник навантажує на візок сортименти, потім демонструє, як можна підтральовувати колоди із болотистих місць з відстані сорока метрів. Для цього послуговується додатковою лебідкою, яка встановлена на колоні гідроманіпулятора.
– Як він у роботі? – цікавлюся, коли чоловік вистрибує із кабіни.
– Добрий! Управління здійснюється джойстиками та з кабіни, як у модернізованому форвардері. Я б не проти на такому попрацювати.
Та це неможливо. Адже цей сортиментний візок з гідроманіпулятором вже продано львівським лісівникам. Віктор Літвінчук запропонував їм показати волинянам цю диво-техніку під час транспортування її до постійного місця дислокації. Нагадав при цьому, що три гідроманіпулятори цієї марки у ці дні транспортують у ДП «Колківське ЛГ». Вони зараз чекають на розмитнення.
Сергій Цюриць,
прес-служба ВОУЛМГ.

На фото автора та Олександра Боровицького: під час навчального семінару по вивченню нової сучасної лісовозної техніки.